Co navštívit v Dubaji

Burj Al Arab

Burj Khalifa, Burj Dubai, Burj Chalífa, Burdž Kalífa

Vodní taxi

Trhy v Dubaji

Mešita Jumeirah

Dubai Fountain

Dubai Creek

aquapark Aquaventure

Hotel Atlantis the Palm

The World

zábavní park Ferrari World

pláže v Dubaji

poštní safari

Dubai Museum

Hlavní a největší muzeum Spojených Arabských emirátů se nachází v Dubaji v pevnosti Al Fahidi, postavené v roce 1787, jež je tak nejstarší budovou ve státě. Muzeum otevřené v roce 1971 prezentuje tradiční způsob života v Emirátech. Vezme vás na výlet do historie doplněný zvukovými či čichovými efekty. Najdete tu starověké památky, artefakty z afrických a asijských zemí, které obchodovaly s Dubajem. Také je tu k vidění několik dioráma, ukazujících život v Emirátech v minulosti.

Sheikh Saeed Al Maktoum´s House

Jednu z národních památek představuje dům šejka Saeed Al Maktoum. Vznik domu je datován do roku 1800 a byl zrestaurován do původní podoby. Stojí v ústí zálivu Shindagha.

Juma Grand Mosque

Velká mešita Juma Grand Mosque na břehu Dubajského zálivu, blízko H.H Ruler Court. Byla postavena v roce 1998. Její součástí je 70 metrů vysoký minaret, 45 malých a 9 velkých kopulí.

Bedouin Village

Možnost nahlédnout do tradičního života beduínů poskytuje návštěva beduínské vesnice. Uvidíte tu ženy a muže v tradičních oděvech, jak dojí krávy či ovce venku před stany. Je také známá pro arabskou kávu, ovčí sýr a

Jumeirah Grand Mosque

Jumeirah Grand Mosque je jednou z dominant Dubaje. Byla postavena podle středověkých tradic v kombinaci kamene a moderních materiálů a je oslavou moderní islámské architektury.

Hatta

Asi hodinu jízdy z města Dubaje je vzdáleno jediné horské letovisko – Hatta, které díky horskému, mírnějšímu klimatu rádi využívají obyvatelé Dubaje k dovoleným. K vidění je tu opravené staré město v tvrzí, ale i vesnice Heritage Village, jejíž hliněné domky byly zrekonstruovány do původní podoby a jsou přístupné veřejnosti. Nedaleko leží uměle vytvořené jezero.

Dubai Camel Racecourse

Každý čtvrtek a pátek během zimních měsíců se na dostihovém závodišti konají velmi oblíbené velbloudí dostihy.

Dubai Zoo

Na pobřeží v rezidenční čtvrti byla roku 1967 vybudována na dvou hektarech dunajská ZOO,která je nejstarší zoologickou zahradou na Arabském poloostrově. Žije tu mnoho vzácných,, divokých zvířat jako bengálský tygr, arabský vlk, mnoho druhů opic, mnoho vodních ptáků či plazů.

Ski Dubai

Lyžařský areál uprostřed pouštního města je něco, co prostě musíte vidět. Areál v nákupním centru Mall of the Emirates nabízí lyžařskou trať o délce 400 metrů a pět sjezdovek různé obtížnosti. Součástí je také Snow Park s atrakcemi pro děti, jako prolézačky či iglú, ale také tobogán a bobová dráha. Součástí Ski pasu je i lyžařské vybavení, otevřeno je denně.

Wild Wadi Water Park

Ohromný vodní park Wild Wadi Water se nachází v dubajské části Jumeirah. Najdete tu vše: bazény (vyhřívané i chlazené) s umělými vlnami i bez nich, řeku, laguny, hřiště, tobogány z nichž nejvyšší měří 33 metrů a na 100 vodních atrakcí. Nechybí obchody a restaurace.

Palmové ostrovy

Jako osmý div světa bývají označovány tzv. Palmové ostrovy – Palm Jumeirah,Palm Jebel Ali a Palm Deira, přičemž první dva jsou již hotové, třetí, největší z nich bude dostaven v roce 2015. Na jejich stavbu bylo použito100 milionů kubických metrů písku a kamene. Ostrovy ve tvaru datlové palmy budou sídlem nejluxusnějších hotelů, obchodních center, rezidencí a kilometrů pláží, s pevninou budou propojeny „kmenem“. Tyto fantastické důkazy lidského důvtipu jsou dokonce vidět z vesmíru.

SEGA Republic

Největší zábavní park na Blízkém východě najdete pod střechou nákupního střediska Dubai Mall. Na ploše více než 7000 metrů čtverečních najdete na 150 her a simulátorů rozdělených do pěti oblastí Cyberpop Zone, Redemption Zone, Speed Zone, Sports Zone a Wild Adventure Zone. Nechybí ani několik adrenalinových atrakcí jako horská dráha a podobně.

Abú Dhabí

Tagy: památky dubaj, dubai camel racecourse, jumeirah grand mosque, bedouin village, sheikh saeed al maktoum´s house, dubai museum, zajímavá místa, dubai zoo