Víza do Dubaje

Podmínky pro vstup:

O vstupní vízum je možné požádat na velvyslanectví SAE ve Vídni (Peter Jordanstrasse 66, A-1190 Wien, Tel.: +43–1–3681455, Fax: +43–1–3684485).

Turistická i návštěvní víza SAE jsou udělována pouze jako jednorázová. Při opuštění území SAE jejich platnost zaniká bez ohledu na ve vízu vyznačenou dobu platnosti.

Ke vstupu do SAE je dále vyžadováno standardní cestovní zdravotní pojištění s doporučenou výší krytí 30.000 EUR. Vratná kauce ve výši (dle typu pobytu) 1.000,– – 2.000,– AED je místními imigračními orgány požadována od příslušné cestovní kanceláře, zvoucí firmy, osoby či jiného „sponzora“ oproti vystavení víza.

Neopustí-li cestující občan ČR v SAE tranzitní prostor letiště, potom vízum SAE nepotřebuje, tzv. letištní tranzitní vízum je mu v praxi automaticky uděleno jen ve formě otisku razítka v pase. V případě letů s přestupem na některém z mezinárodních letišť v SAE existuje pro pasažéry možnost získání tzv. tranzitního víza (platné max. 96 hodin) k opuštění tranzitního prostoru. Požadavek na toto vízum je nutné předem předjednat s leteckou společností, s níž pasažér do SAE přicestuje. Další podrobnosti najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí http://www.mzv.cz/…ni/visa.html

Vízum je nejčastěji třeba začít vyřizovat 14 dní před odletem do Dubaje. Přesto i několik dní před rychlou dovolenou na poslední chvíli není vše ztraceno. Některé letecké společnosti nebo vybrané hotely mají své vlastní cesty, jak Vám v případě využití služeb zajistí vízum i v řádu dnů. Na letišti v Dubaji již o vízum požádat nejde. Vizum do Dubaje (nebo spíše do Spojených arabských emirátů) stojí od 2500 do 5000 Kč. V České republice je nejlepší si o vízum zažádat u cestovní kanceláře, se kterou dovolenou plánujete nebo u společnosti, od které kupujete letenky. Pak je vše nejen bez strarostí, ale i ušetříte. Vízum pak stojí 1500 Kč.

Víza do SAE jsou jednorázová a umožňují pobyt 30 dnů. (Nemůžete tedy vycestovat například do Saudské arábie a pak se vrátit) Pro vyřízení víz je třeba pas, fotografie pasového formátu, cestovní pojištění doklad, vyplněný formulář s žádostí o vízum a také zpáteční letenka. Někdy je dobré doložit i hotely, kde budete ubytováni. Pokud cestujete do SAE a již jste před tím navštívili Izrael (a máte razítko v pasu), doporučujeme vyrobit duplikát pasu, kde nebude zmínka o Vašich návštěvách v Izraeli. Existuje reálná hrozba, že budete mít při vstupu do SAE problémy.

Celní předpisy:

Osobní věci podléhají na hranicích celní kontrole. Kvantitativní omezení pro ne-muslimy se týkají dovozu alkoholu (2 litry), pro muslimy je dovoz alkoholu zakázán.

Do SAE je zakázán dovoz některých léků, které jsou v ČR běžně dostupné. Doporučujeme proto před cestou nahlédnout do aktuálního seznamu povolených a zakázaných léků (viz http://uaeinteract.com/travel/drug.asp),

V na letišti v Dubaji jsou instalovány extrémně citlivé přístroje na indikaci i minimálního množství drog. Dále je přísně zakázán dovoz jakýchkoli pornografických a eroticky zaměřených materiálů (videokazet, časopisů), dovoz politicky či nábožensky citlivých materiálů a izraelské měny

Tagy: víza dubaj, víza spojené arabské emiráty, víza do dubaje