Nakupování v Dubaji

Dubaj je skutečným rájem pro nakupování. Vzhledem k tomu, že nákupní ceny nejsou zatížené žádnými daněmi, dá se zde prakticky všechno spotřební zboží pořídit mnohem levněji, než kdekoliv jinde na světě. Módní zboží, zlato a stříbro, elektronika, ale i umělecké tu patří k nejvýhodnějším nákupním artiklům. Ohromné nákupní komplexy jsou otevřeny prakticky „od nevidím do nevidím“, opatřeny oddechovými zónami, chladivou klimatizací, zábavními parky, restauracemi či kavárnami, abyste měli, kde načerpat síly a pokračovat v nákupech.

Al Rigga Road, Karama, Al Dhiyafa Road, Bani Yas Square, Wafi, BurJuman Center, Lamcy Plaza, Al Dhiyafa Center, Karama Center, Al Rais Shopping Mall, Dune Center, Al Hana Center, Al Khaleej Center a Holiday Center. Zde jmenované patří mezi největší komplexy. Ovšem jako vše co se týče tohoto města, vše se každým dnem mění a stále přibývají další a další.

Ibn Battuta Mall

Obří nákupní centrum Ibn Battuta Mall bylo pojmenováno po slavném arabském mořeplavci. Během toulek můžete zabrousit do šesti zeměpisných oblastí, které jednotlivé části komplexu představují – Andalusie, Tunis, Egypt, Persie, Indie a Čína

Gold Souk

Ulice, kde se dá koupit zlato se nazývá Gold Souk. Najdete tu na 300 obchodů nabízející zlaté šperky, pruty či cihly. Dá se tu pořídit i velmi kvalitní bižuterie. Zavedení celosvětové firmy tu soupeří z rodinnými dubajskými podniky, přičemž odhadem se tu denně zobchoduje 10 tun zlata.

Dubai Mall

Prodejní plocha nákupního centra Dubai Mall zaujímá 350 tisíc metrů čtverečních, na kterých se prezentuje 1200 obchodů, 120 restaurací, lední kluziště, hudební fontána, vodopády, multikina atd. Je součástí komplexu k němuž náleží nejvyšší stavba světa Budrž Chalifa. K centru se dobře dostanete i městskou hromadnou dopravou – metro je vzdálené necelý kilometr a odtud vás přepraví klimatizované autobusy.

Mall of the Emirates

Obří komplex obchodů, restaurací, kaváren, kinosálů ale i divadel se rozprostírá na ploše 223 tisíc metrů čtverečních. Jeho součástí je i lyžařský areál Ski Dubai, kde si můžete půjčit lyžařské vybavení a pár hodin se věnovat lyžování, nebo jen dovádění ve sněhu.

Deira City Centre

Svého času šlo o největší nákupní areál, ale jelikož byl postaven v roce 1996, několik gigantů jej již předstihlo. Najdete tu „jen“ 350 obchodů, nicméně jde stále o jeden z nejoblíbenějších obchodních svatostánků v Dubaji.

Wafi City

Nákupní středisko postavené v Egyptském stylu – uvidíte tu malé pyramidy, sloupy ve stylu Karnaku a obrázky faraonů. Pochopitelně i celá stavba je pojata jako obří pyramida.

Tagy: ibn battuta mall, wafi city, deira city centre, mall of the emirates, dubai mall, gold souk